Головна » 2016 » Лютий » 12 » В гостях у гончара
В гостях у гончара

З давніх-давен українська земля славилась народними майстрами. В Україні вміли і ткати, і вишивати, і різьбити по дереву, виготовляти кераміку, гончарні вироби.

Гончарство – одне з найстаріших ремесел людини. У давні часи гончарі виготовляли для господарства посуд, робили іграшки.

Адміністрація, вихователі, діти ДНЗ № 15 м. Кам’янець-Подільського зацікавилися відновленням традицій гончарної справи, відвідавши майстерню «Вироби з глини», що знаходиться на території Старої фортеці.

Майстер Олекса провів майстер-клас з виготовлення глиняного горнятка для меду. Взявши в руки безформену грудочку глини, став за гончарний круг, і за декілька хвилин з-під його рук  вийшов справжній витвір.

Діти з захопленням спостерігали за роботою майстра, почували себе щасливими, неначе потрапили до справжнього чарівника.

До душі всім припали глиняні вироби, розміщені на полицях майстерні: глечики, миски, кухлі; іграшки-свищики, коники, пташки.

З хорошими враженнями, позитивними емоціями, пам’ятними фотографіями,сувенірами, діти поверталися із незабутньої подорожі. Ще довго у їхній пам’яті збережуться спогади про цікаву екскурсію.