Головна » 2015 » Липень » 17 » СВЯТКУЄМО 25-РІЧНИЦЮ СУВЕРЕНІТЕТУ УКРАЇНИ
СВЯТКУЄМО 25-РІЧНИЦЮ СУВЕРЕНІТЕТУ УКРАЇНИ

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину

В.Симоненко

16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Цього року,16 липня, у дошкільному закладі проведено свято з нагоди 25-річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України. Під час підготовки до свята діти разом з педагогами оформляли музичну залу та групові кімнати, використовуючи при цьому державну символіку України – Прапор, Герб, Гімн; карти України, Європи, Кам’янця-Подільського; ілюстрації краєвидів України та рідного краю; елементи народної символіки, вишитий рушник, букет квітів з червоною калиною і колосками пшениці, репродукції картин з Петриківським розписом; портрети видатних українців та відомих людей рідного краю; тексти художніх творів; світлини пам’ятних місць рідного краю.

Урочисто розпочалося свято. Дошкільнята занесли прапор України, заспівали Гімн держави, розповідали вірші («На землі великій» ‑ Муляр Андрій, «Я ‑ українка» ‑ Гончарук Аня, «Радість України» ‑ Іщенко Ксенія, «Добрий день тобі, Україно моя!» ‑ Побута Надія, «Бережімо Україну!» ‑ Шпендюк Юлія), танцювали українські народні танці та співали пісні про рідну Україну («Рідний край», «Це моя Україна», «Однак калина», «Україна, рідна ненька»).

Цікавими для дітей були відеоматеріали історичного значення та сучасного погляду подій. Театралізовані дійства, виставка дитячих робіт та робіт батьків «Ми діти твої, Україно!» та «Моя квітуча Україна», мультимедійна презентація «Україна – рідний край», фотосюжети, малюнки на асфальті, відеоролики, ігрові форми роботи сприяли вихованню у дітей патріотизму, єдності, людяності, свободи, толерантності, милосердя та гідності.

Урочистість свята підсилювали елементи державної символіки в одязі дошкільнят та педагогів, підкреслили мотив єдності і неповторності українців.

Україна – наша рідна країна. Ніхто й ніколи вже не зможе підірвати нашу єдність. З єдиною Україною в серці, з її соборністю, ми будемо всі разом назавжди, в складі якої всі люди почуватимуть себе громадянами вільної , незалежної держави.

ЗІ СВЯТОМ СОБОРНОСТІ!