Головна » 2011 » Травень » 1 » Плекаємо мову з дитинства!
Плекаємо мову з дитинства!

28 квітня 2011 року дошкільний навчальний заклад №15 зустрічав учасників науково – практичного семінару з питання «Психолого–педагогічне вивчення дітей з особливими потребами у розвитку через призму педагогічної теорії і практики М. Монтессорі».

Власним досвідом роботи з дітьми, що мають вади у психічному розвитку поділилися спеціалісти дитсадка.

Практична частина семінару почалася із занять з дітьми логопедичної групи «Подорож у країну Мультиманію» (вчитель-логопед Н. Вільчанська, вихователь О. Білоусова); корекційно – розвивального заняття з дітьми та батьками логопедичної групи «Незвичайна мандрівка» (практичний психолог Ю. Валентьєва, вихователь з фізкультури Т. Курчак); уроку Монтессорі в групі вільного розвитку особистості на основі педагогічної системи М. Монтессорі (вихователі Л. Андрушкова, Т. Іванова). Родзинкою семінару стало ток – шоу «Психологічний вердикт», тема якого була актуальна проблема батьків гіперактивної дитини (практичний психолог Ю. Валентьєва).

Завершилася практична частина  оглядом логопедичної групи та груп вільного розвитку особистості на основі педагогічної системи М. Монтессорі.

Теоретичну частину семінару відкрила кандидат психологічних наук, доцент КПНУ імені І. Огієнка, консультант міської ПМПК М. Матвєєва «Особливості і напрямки психодіагностичного обстеження дітей дошкільного віку». Реалізацією принципів педагогічної теорії і практики М. Монтессорі у роботі з дошкільниками поділилася завідувач закладу М. Сухова, розробкою індивідуально – орієнтованих програм корекції та розвитку дитини вчитель-логопед Н. Вільчанська, підготовкою документації на діагностичне обстеження дитини в міській психолого – медико–педагогічній консультації завідувач  Т. Олійник. В обміні думками брали участь завідувач ДНЗ № 30 Л. Сухарєва, методист науково-методичного центру практичної психології управління освіти і науки О.Доложевська, кандидат психологічних наук, доцент М. Матвєєва та інші.

Всі учасники отримали матеріали та сертифікат участі в науково-теоретичному семінарі.

Підсумки семінару підвела спеціаліст з охорони дитинства управління освіти і науки Є. Калинюк.