Головна » 2011 » Жовтень » 28 » Насильства над дитиною як соціально - психологічна проблема
Насильства над дитиною як соціально - психологічна проблема
" Щастя всього людства не варте сльози однієї ображеної дитини".
Ф. Достоевський
      Проблема насильства над дітьми є досить гострою та актуальною . Ця проблема небезпечна насамперед тим, що від неї страждають діти, страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, вони в майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.
      Багато батьків, жорстоко поводячись з дітьми, часто переживали подібне відношення з боку власних батьків у дитинстві. Нерідко прояви насильства над дітьми є наслідком алкоголізму, наркоманії батьків, інших негативних соціальних та психологічних явищ.

Соціальна і психологічна незрілість дітей ставить їх у повну залежність від дорослих. Ця залежність, а також нездатність захистити себе, робить їх особливо уразливими перед різними проявами насильства.
     Основним міжнародним правовим документом спрямованим на подолання насильства над дітьми та призваним захищати їхні права є Конвенція про права дитини, ратифікована Постановою Верховної Ради України 27.02.1991 року.
     У національному законодавстві України, також, вагоме місце займають  положення, які покликані захищати дитину від насильства в сім’ї та суспільстві і регламентують діяльність державних органів щодо попередження і припинення насильства в сім’ї та суспільстві.
     Порушення прав та інтересів дитини та жорстоке поводження з нею, за сімейним законодавством може бути підставою для позбавлення батьківських прав.
     27 жовтня в нашому дошкільному закладі для працівників та батьків був проведений  консультаційно - просвітницький   семінар з питань протидії насильства у сім'ї над дітьми, на який були запрошені висококваліфіковані  спеціалісти із Центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді.
     Присутні прослухали цікаві, змістовні консультації: "Сім'я - простір без насильства", " Соціально - правовий захист дітей від насильства в сім'ї", "Сімейне спілкування без насильства і маніпуляцій".
Лекції були проведені жваво, цікаво, доступно, з використанням технічних засобів, тренінгу, рольових ігор:
 " Як би ти вчинив", "Ти і я - це моя сім'я". Наприкинці кожен  отримав листівку-пораду  " Діти вчаться тому, чому їх вчать", а методичний кабінет поповнився дитячою літературою, буклетами, плакатами :" Розірви коло - звернись по допомогу!", " Насилля над дітьми в сім'ї . Система попередження та подолання.".
     На цьому співпраця  нашого закладу та
Центру соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді не закінчується.  Ми і надалі будемо запрошувати на консультації та бесіди  спеціалістів для  проведення інтерактивних занять з  педагогічним колективом та занять з батьками з питань соціального захисту дітей з сімей різних категорій. Велика подяка за співпрацю начальнику відділу соціальної роботи Ковтун Е.В. та провідному спеціалісту Топольніцькій Н.Д.

Переглядів: 677 | Додав: соцпедагог