Головна » 2017 » Липень » 20 » Як організувати відпочинок, якщо ви проводите час вдома
Як організувати відпочинок, якщо ви проводите час вдома

Влітку батькам додаються турботи з організацією відпочинку. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її здоров’я на цілий рік.

В ДНЗ №15 (завідувач Л.Беспала) пройшов майстер-клас роботи з батьками «Як організувати відпочинок, якщо ви проводите час вдома». Вихователі запропонували різні форми роботи для батьків з дітьми та поради. Хоча вони й традиційні, але часом ми забуваємо про найпростіше.

Пропонуємо деякі з них.
1. Можна скласти плани спільно з сім`ями друзів. Тоді навіть маленькі діти готуються до запланованих поїздок, чекають на них, фантазують
2. Постарайтеся відвернути їх від сидіння перед телевізором або комп`ютером. Хай грають в рухливі ігри на повітрі, малюють.
3. Якщо вдень дитина сидить удома, старайтеся увечері та у вихідні дні разом проводити час на вулиці — грайте у футбол, катайтеся на гойдалках, велосипедах, роликах, ходіть купатися.
4.Влітку важливо повністю задовольняти біологічну потребу дитячого організму: маленькі діти повинні спати близько 10 годин.

5. Літом важливо не упускати контроль за харчуванням дитини.

6. Повітряні ванни треба приймати при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть гратися весь день у трусиках та легеньких майках.

7. Якщо є можливість провести літо на дачі, запропонуйте дитині засадити «власну» грядку овочів або ягід, розкажіть, які страви можна з них приготувати. Розповідайте про правила здорового харчування, закріплюйте загальноосвітні знання (колір, форма, смак, дотик тощо).
8. Влітку необхідно поклопотатися і про безпеку дитини. Пам`ятайте, що літом значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму.

Заняття для малюків від 2,5 до 3-х років:
1. Називати тварин у книжечці.
2. Малювати фарбами на папері.
3. Викладати іграшки на підлогу і влаштовувати іграшковий театр.
4. Збудувати будиночок зі стільців і простирадла i ховатися у ньому.
5. Обводити дитячі долоньки олівцями на папері, грати у пальчикові ігри.
6. Ліпити цікаві фігурки iз тiста чи пластилiну.
7. Ховати іграшки в мiшечок, дiставати їх по черзi та називати.
8. Ховати iграшки у руцi та вiдгадувати, у якiй саме.
9. Будувати високу башту з iграшок, доки вона не впаде.
10. Вивчати кольори, вказуючи на iграшки та предмети у кiмнаті.

Заняття для дітей від 3-х до 5-ти років:

1. Малювати фарбами на папері та розфарбовувати контури малюнкiв.

2. Заспiвати пiсеньку.

3. Послухати казочку.

4. Грати в настільні ігри з кубиком та фiшками.

5. Ліпити цікаві фігури iз тiста чи пластилiну.

6. Нанизувати рiзнокольоровi гудзики на нитку.

7. Застібати гудзики.

8. Будувати криничку з сірників чи олiвцiв.

9. Виконувати різноманітні фізичні вправи та «змагатися» з дорослим.

10. Влаштувати домашній театр, перевтілюватися у лікаря і пацієнта, у продавця магазину і покупця, у вчителя та учня тощо.

Успіху вам!!!