Головна » 2013 » Січень » 24 » Іноваційність як ознака сучасності
Іноваційність як ознака сучасності

17 січня в дошкільному закладі відбулася зустріч педагогів у літературній вітальні (керівник-вихователь-методист Волинчук А.Б.), на якій розглянули та обговорили питання "Іноваційність як ознака сучасності". Розвиток дошкільної сучасної освіти вимагає впровадження нових методів навчання і виховання дітей.  Сучасна педагогічна практика орієнтується на такий принцип впровадження нового, як варіативність, що передбачає раціональне поєднання різних його видів, найпоширенішими серед яких є: — обов´язкове (регламентується директивними документами); — вибіркове (вибір змісту, форм і методів упровадження залежно від конкретних умов); — ініціативне (в його основі ініціатива колективів навчально-виховних закладів, окремих педагогів). також педагогами були представлені цікаві творчі ідеї впровадження інноваційних технологій, презентації, дидактичні посібники.

Перелік інноваційних технологій та методик у галузі дошкільної освіти, які були розглянуті та обговорені педагогами на зустрічі в літературній вітальні:

Спадщина Софії Русової ("Український дитячий садок”).

Автор – Русова С.

Педагогіка М.  Монтессорі ("Будинок вільної дитини”)

Автор – Монтессорі М.

Вальдорфська педагогіка ("Вальдорфський дитячий садок”).

Автор – Штайнер Р.

Система освіти "Довкілля”.

Автор – Ільченко В.

Діагностична методика Т.О. Піроженко "Мовленнєве зростання дошкільника”.

Автор – Піроженко Т.О.

Технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка ("Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей”).

Автор – Єфименко М.

Технологія розвитку творчої особистості Г.Альтшуллера. Теорія розв язання винахідницьких завдань.

Автор – Альтшуллер Г.

Методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям.

Автор – Ткаченко Т.

Методика використання схем-моделей у лексично-граматичній роботі.

Автор – Крутій К.

Особистісний розвиток дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв.

Нова модель дошкільного закладу.

Автори – Заранська Н.Й., завідувач ДНЗ № 42, м. Львів; Савка М.М., директор Львівської міської дитячої громадської організації "Дитина”.

Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання.

Автор – Шульга Л.

Регіональна Програма розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю.

Автор – колектив київського ОІПОПК.

Спадщина В.Сухомлинського.

Автор – В.Сухомлинський..

Методика навчання дітей читанню М.Зайцева.

Автор – М.Зайцев.

Методика навчання дітей раннього віку Глена Домана.

Автор – Глен Доман.

Розвиваючі ігри Нікітіних: кубики, гра типа „Танграм”.

Автори - Борис Павлович і Олена Олексіївна Нікітіни, класики вітчизняної педагогіки та автори ряду розвиваючих ігор для дітей.

Педагогіка Амонашвілі.

Автор – Ш.Амонашвілі.