Справжній педагог це мудрий наставник, лагідний вихователь, терплячий учитель, тонкий психолог, знавець дитячої душі, найперший порадник для дитини і найближчий друг, людина, з допомогою якої юна особистість пізнає цей світ і себе. Для цього замало університетів і книжок. Потрібне покликання від Бога, з яким народжуються. Далеко не кожен здатен присвятити себе служінню найвеличнішій на землі справі – формуванню Людини. А ті, хто взявся виконувати цю відповідальну місію, мають бути свідомими свого вибору, не вагаючись і не відступаючи, йти до поставленої мети.

Помилки педагогів – найстрашніші, бо стосуються найтоншої матерії – дитячої душі, і навіть найменша хиба, випадкова неуважність може позначитися на подальшому становленні характеру малюка.

Вихователю, як нікому іншому, треба йти в ногу з часом, бо він виховує якісно нове покоління, що виросте на досягненнях науково-технічного прогресу та нового мистецтва. Тому педагог має постійно самовдосконалюватися, опановувати нові форми, методи та прийоми роботи з дітьми та віднаходити власні.

Вихователь – невтомний дослідник і винахідник. Він вивчає кожну дитину як особистість, шукає індивідуальні підходи. Його головне завдання – не просто дати дошкільникові певні знання, сформувати вміння і навички, а створити умови для всебічного розвитку його особистості, а надихнути на творчість, показати всі можливі шляхи взаємодії зі світом, допомогти знайти себе і своє місце в ньому.

Такі завдання ставили перед освітянами протягом багатьох століть видатні педагоги, філософи і митці. І їх реалізації справжній педагог присвячує кожен день свого життя.

ЗАПОВІДІ ПЕДАГОГУ

  • Ніколи не торкайтеся дитини, доки вона в тій чи іншій формі не проявить згоди на це.
  • Ніколи не кажіть нічого поганого про дитину (ані за її присутності, ані за відсутності).
  • Сконцентруйте увагу на позитивному і наголошуйте на всьому хорошому. Тоді поступово все менше місця лишається для негативного.
  • Активно дбайте про середовище. Допоможіть дитині встановити конструктивний зв'язок із ним. Покажіть правильне розташування речей і продемонструйте, як ними користуватися.
  • Будьте завжди готові приділити дитині увагу, коли вона цього потребує. Завжди вислухайте її і знайдіть відповідь на будь-яке її запитання.
  • Ставтеся до дитини з повагою, коли вона відпочиває від роботи, спостерігає за роботою інших, або розмірковує про те, що вона зробила чи робитиме. Жодним чином не змушуйте її зайнятись у цей час чимось іншим.
  • Ставтеся до дитини з повагою, якщо вона робить помилку і може її виправити, але твердо і негайно припиніть її деструктивну поведінку щодо середовища, щодо себе або інших людей.
  • Завжди з’являйтеся біля дитини, яка шукає собі справу і відходьте непомітно, коли вона справу обрала.
  • Показуйте раз у раз дитині вправи, від яких вона раніше відмовлялася. Допоможіть їй подолати труднощі та позбутися недоліків. Робіть це шляхом оновлення середовища, дбайливо, з добрим настроєм і у тиші. Ваші слова мають бути лагідними, голос приємним.
  • Завжди поводьтеся з дитиною коректно, спираючись на краще в її манерах і поведінці. Демонструйте найкраще, що є у вас самих.