27.04.2020 по 01.05.2020  «Україна - рідний край»


21-24.04.2020 "Земля - наш дім"


13.04.2020-17.04.2020  Тема: Великдень


06.04-10.04.2020 Тема тижня: «Бережемо себе діти»


30.04.2020

Веселе сонечко (аплікація) Проходьте за посиланням ⇒Веселе сонечко

 


27.03.2020

Веселі ігри  для пальчиків

Кінчики пальців рук — це другий мозок.
Йосіро Цуцумі

Маловідомо, але зла мачуха, змішуючи крупи, просто розвивала у Попелюшки дрібну моторику за системою Монтесорі.
Жарт із мережі

До вашої уваги ще одна ідея того, як зацікавити дітей під час вимушених канікул. Знайдіть для малят рахувальні палички, шпажки для канапок, принаймі, використайте звичайні сірники без голівок. Проходьте за посиланнями ⇒

Варіант 1    Варіант 2      Варіант 3


26.03.2020

Сам удома

 Безпека дитини є основною ланкою в комплексі виховання дитини. Діти у віці до 7 років виявляють безпосередню цікавість до довколишніх предметів, зокрема електроприладів, аудіо-відео техніці, вибухонебезпечних предметів, ліків тощо. Мало усвідомлюючи до чого можна доторкатися, а до чого – небезпечно для життя, вони все-таки всупереч порадам і заборонам батьків пізнають у такий спосіб навколишній світ.

Якщо дитина перебуває вдома, це зовсім не означає той факт, що вона поза небезпекою. Навіть якщо ваша дитина спокійна й виявляє незначну цікавість до навколишніх предметів, все одно необхідність заходів обережності від одержання дитиною травми має бути обов’язковою. По-перше, не варто залишати дитину саму в будинку, або квартирі, вона повинна перебувати під доглядом батьків, вихователя, няні. Але в багатьох сім'ях час від часу все одно виникає необхідність залишити дитину вдома саму хоч на короткий строк. В такому випадку необхідно вбезпечити дитину всіма можливими засобами.

Залишаючи дитину саму удома необхідно провести з нею комплекс профілактичної роботи, і в доступній для її віку формі пояснити які з навколишніх предметів можуть заподіяти їй травму, і що користування даними приладами для неї категорично заборонене. 

Цей мультфільм у дотепній, іронічній та легкій для запам’ятовування формі допоможе  дітям запам'ятати основні правила безпеки під час знаходження вдома.

 


25.03.2020

Лелеки прилетіли

Лелека – один з найпопулярніших та найшанованіших птахів України.

Лелека в українців святий птах, символ доброти і щастя. Переконання, ніби він приносить немовлят, належить до числа найбільш стійких міфів в історії культури. За старих часів у багатьох селах від Голландії до Балкан мало не кожен будинок міг похвалитися власним лелечим гніздом. Та й досі господарі будинків щасливі, коли у них поселяється лелека. А ось у Франції, наприклад, де лелеки не увійшли до місцевих оповідей, білий лелека стає рідкістю.

На земній кулі всього 17 видів лелек. У нашій країні живуть два види лелек: білий і чорний.

Окрім популярної наукової назви, у цього птаха безліч народних назв: чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер, чорногуз.

Їх улюблена їжа — жаби, змії, молюски, тритони, ящірки, великі комахи, черепахи, риба, птахи, гризуни, навіть зайчата. Цілий день ці красиві великі птахи бродять по лузі або лісовій галявині в пошуках здобичі. Метод полювання чорногуза дуже виразний і його можна розпізнати на відстані: птах неспішно ходить полями й болотами, а побачивши здобич, миттєво хапає її дзьобом.

Любі діти сьогодні я вам пропоную разом з батьками виготовити домашнього Лелеку своїми руками. Проходьте за посиланням⇒Домашня Лелека

 


24.03.2020

Сміх - найкращий учитель для дітей!

 Найкращими ліками від усіх недуг та проблем є сміх та позитивні емоції. Чим більше ми сміємося, тим краще почуваємося, тим більше симпатії викликаємо в інших людей, і головне – тим довше живемо, адже сміх додає чимало років життя. Про це давно говорять науковці, та ми й самі у цьому переконуємося щодня. А не так давно стало відомо, що сміх до того ж стимулює здатність до навчання та поліпшує пам'ять дітей.

Шановні батьки, пропоную на хвилинку відірватися від справ, почитайте своїм дітлахам веселі гуморески і вірші. Йдіть за посиланням ⇒ Смішинки для дитинки


23.03.2020

Як розважити дитину під час карантину

Сьогодні, коли школи та дитячі садки закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками - школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції - заради їх же здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями? Пропонуємо вам цікаву об'ємну аплікацію, яку ви разом з вашими дітками зможете виконати завиграшки!

Проходьте за посиланням ⇒Майстер-клас з об'ємної аплікації

 


 

20.03.2020

Пальчикове малювання

Для того, щоб створити оригінальний малюнок, не обов'язково володіти неймовірно складними техніками і проводити за роботою дні і ночі. Достатньо тільки залишити на папері... кольорові відбитки своїх пальчиків! А потім додати до них кілька деталей.

Любий друже переходь за посиланням, де детально показано як організувати процес малювання пальчиками ⇒ Малюємо пальчиками


19.03.2020

 Ігри з дітьми вдома

        Все життя дитини пов'язане з грою. Що менша вона, то більше часу має виділятися для ігор. Діти ще не вміють самостійно гратися, у них малий життєвий досвід і досвід поводження з іграшками. Протягом всього дошкільного віку їм треба пройти довгий шлях розвитку ігрової діяльності. Дітей треба вчити гратися. Для того, щоб правильно і цікаво організувати ігри, важливо викликати у дітей життєрадісний настрій, активну поведінку: вчити гратися з іграшками, дбайливо до них ставитися, помічати їх привабливість та красу, виховувати бажання гратися разом, прагнути до спілкування, співчуття, доброзичливого ставлення одне до одного. 

        Для розвитку радісних, цінних у виховному значенні ігор дітям слід давати різні іграшки, посібники. Ігри належить супроводжувати казками, віршиками, потішками, примовлянками тощо. Вашій увазі пропоную цікаві ігри, для яких не потрібні великі знання з педагогіки, інноваційного чи нестандартного обладнання. Бажаємо Вам цікавої та веселої гри!

ГРА «Заверши кінцівку»

Навчіть дитину здогадуватись, яким буде кінець історії. Надалі вона зможе застосовувати цю навичку у виконанні будь-яких когнітивних завдань.

Реквізит:

 • Цікава книжка з чудовим фіналом

Правила гри:

 1. Знайдіть затишне місце для читання.

 2. Прочитайте дитині частину казки чи оповідання та зупиніться, не дочитуючи до кінця.

 3. Запитайте дитину, як на її думку, будуть розвиватися далі події.

 4. Запропонуйте дитині самостійно вигадати кілька можливих варіантів розвитку подій.

 5. А потім дочитайте дитині казку чи оповідання до кінця, щоб дізнатися, чим все закінчилось.

Квест-гра «У пошуках скарбу»

Це гра-квест пошуку «скарбів», яка навчить дитину бути уважною та кмітливою.

Реквізит:

 • Кольорові наклейки

 • Нагорода-скарб

Правила гри:

 1. Придумайте маршрут, за яким треба буде пройти дитині-шукачеві скарбів. Можна намалювати карту-підказку.

 2. По маршруту розмістіть наклейки, за допомогою яких дитині буде легше орієнтуватися та шукати місце знаходження скарбу.

 3. У кінці шляху покладіть нагороду (іграшка, смаколик, книга).

 4. Поясніть дитині, як потрібно проводити пошуки та що її чекає наприкінці.

 5. Обов'язково разом відсвяткуйте успішний підсумок гри.


 18.03.2020

Ліпимо з солоного тіста

Герої популярного мультфільму «Смішарики» знайомі всім дітям. Багато малюків із задоволенням дивляться цю чудову добру казку і сміються над витівками Кроша, мріють з талановитим Барашем, сміються з  поведінки Нюші. За кумедними звірятами можна не тільки спостерігати по телевізору, але і ліпити їх з різного матеріалу: пластиліну, солоного тіста, мастики, полімерної глини. Таке веселе і цікаве заняття обов'язково припаде до душі вашій дитині, крім того, воно розвиває мислення і зорову пам'ять, удосконалює дрібну моторику пальців, розкриває художні здібності.

 Увага!

             Нижче посилання на цікавий майстер клас. Клікайте мишкою, і покрокове заняття зі створення своїми руками Кроша з популярного мультфільму у Вас на сторінці!

Ліпимо Кроша з мультфільма Смішарики


17.03.2020

Експериментальна діяльність з дітьми в домашніх умовах

Не знаєте, чим зайняти дитину вдома? Тоді ця стаття обов`язково Вас зацікавить. Пропоную добірку найцікавіших експериментів, які можна провести у домашніх умовах і не зашкодити нікому ;)

Вирощуємо кристали

Вам не знадобиться нічого особливого: сіль, вода, каструля, банки (чи склянки), олівці. Спершу нагріваємо воду і насипаємо туди порціями сіль до тих пір, поки вона не перестане розчинятися (цей стан розчину називають  насиченим). Готовий розчин розливаємо у склянки. Тоді обираємо великі грудочки солі і опускаємо їх у склянки (по одному в склянку) на нитці (чи дроті) так, щоб грудочка не торкалася стінок склянки. Можна зафіксувати ниточку на олівці. Ставимо склянки у місце, де їх ніхто не чіпатиме. І через тиждень маємо готовий кристал.

У насиченому розчині вода починає випаровуватися, а розчинена речовина твердне, при цьому її частинки притягуються один до одного і утворюють кристал химерної форми.

Пишемо шпигунський лист

Наливаємо у стакан молоко та лимонний сік. У нього занурюємо пензлик і пишемо ним щось дуже секретне на папері. Коли розчин висохне, напис зникне. Щоб побачити  його, потрібно попрасувати лист паперу або нагріти його феном.

Лимонний сік та молоко темніють під дією високої температури. Саме так проявиться напис. А ще, у давнину так писали таємні послання, і у книжках теж. Це неодмінно зацікавить дитину.

Вогнетривкова кулька (обережно сірники)

Вам знадобиться: 2 кульки, свічка, сірники, вода

Пояснення

Вода в кульці забирає частину тепла від свічки і не дає стінок кульки розплавитися, тому він не лопається.

 1. Надуй першу кульку і потримай її над свічкою, щоб продемонструвати, що від вогню кулька лопається.

 2. У другу кульку набери води, зав'яжи і піднеси знову до свічки.

 3. Виявляється, що кулька не тріскається і спокійно витримує полум'я свічки.


НАВЧАЄМО ДІТЕЙ ОРІЄНТУВАТИСЯ У ПРОСТОРІ

Просторові уявлення дітей постійно розширюються і закріплюються у процесі різних видів діяльності. Завданням дорослих є навчити дітей орієнтуватися у спеціально створених просторових ситуаціях. За допомогою дидактичних ігор і вправ діти опановують уміння визначати за допомогою слова положення того або іншого предмета. Наприклад, дорослий розставляє на столі іграшки і просить визначити, хто стоїть поряд із зайчиком; ліворуч від кішки, між якими тваринами знаходиться ведмедик.

Ефективними є вправи, в яких діти визначають своє положення серед навколишніх предметів, учаться пересуватися в заданому напрямі.

ХТО ПРАВИЛЬНО ПІДЕ, ТОЙ ІГРАШКУ ЗНАЙДЕ

Дитина за вказівкою дорослого йде у заданому напрямі, щоб знайти іграшку (зроби два кроки вперед, обернися праворуч, зроби три кроки вперед тощо).

ЗНАЙДИ, КОГО ЗАГАДАЛИ!

У грі разом із малюком можуть брати участь його улюблені іграшки. Дитину поставте або посадіть у центрі, а іграшки розмістіть навколо. Дитина повинна назвати іграшку, що знаходиться у зазначеному місці (іграшка знаходиться перед тобою, позаду тебе).