Навчання за методикою Монтессорі
"Дитинство - не просто паріод зростання маленької людини, а період творення майбутнього дорослого"
(М. Монтессорі)

У нашому садочку вже понад 17 років працюють групи вільного розвитку особистості на основі педагогічної системи М.Монтессорі. вони стали відомими як у нашому місті, так і за його межами. Приємно бачити вдячні оченята дітей, чути гарні відгуки від батьків та вчителів про результати нашої роботи.
Система відомого італійського педагога М. Монтессорі - одна з перлин світової педагогічної науки, яка застосовується у всіх демократичних країнах світу вже понаж 100 років.
Суть методу - допомогти дитині самій пізнати навколишній світ, виховати вільну, самостійну, незалежну, відповідальну особистість.
Нашу групу відвідують діти віком від 3-х до 6-ти років. Їм подобається привабливіший Монтессорі-матеріал, з яким вони залюбки працюють і по закінченню роботи -  обов'язково ставлять його на місце. Діти дотримуються головного принципу Монтессорі: все повинно бути в ідеальному порядку.
У спеціально підготованому середовищі цікаво всім: молодим і старшим.
Для менших - вправи з навичок практичного жття: застібання гудзиків, зав'язування шнурівок, сервірування столу, прання; для роботи у повсякденному житті: вправляння з пінцетом, пересипання, переливання, нанизування. Діти, як правило, і допомоги не потребують, втілюючи гасло Монтессорі-педагогіки: "Допоможи мені це зробити самому!"
Старші діти залюбки працюють з матеріалами з математики, письма, читання, географії, біології, історії. Голоне - їм цікаво та доступно.
Помилившись, дитина може сама себе виправити, бо у кожному посібнику заладений контроль помилки.
У цьому навчальному році у нас п'ятеро дітей, що вступатимуть до школи. Вони самостійно, впевнені в собі та у своїх силах, комунікабельні, вільно спілкуються з однолітками та дорослими. читають, пишуть.
А ще - старші діти піклуються про молодших: допомагають їм у самообслуговуванні, стараються захистити менших за себе.
Найголовніша в методиці Монтессорі - Дитина, унікальна та неповторна, яка є центром педагогічного всесвіту. І ми, вихователі, йдемо за нею, віримо в неї та її можливості.

За 5 хвилин до Нового року!

Незабаром Новий 2012 рік! Діти групи вільного розвитку особистості на основі педагогічної системи Монтессорі "Б" готувалися до свята заздалегідь: шилися карнавальні костюми, розучувалися вірші, пісні, сценки. І ось, нарешті, свято розпочалося!
У веселому. піднесеному настрої діти зайшли до зали. весело співали пісні, танцювали запальні таночки з Зимонькою, Бабою Ягою, Карлсоном. Шукали подаруночків, які загубив у лісі Дід Мороз. Звичайно, як і в кожній казці перемогло добро, діти отримали подарунки, і в піднесеному настрої зі своїми рідними танцювали танок, присвячений добій казці зі щасливим кінцем.

27.10.2011 р. Ось і відбулося наше свято - свято Осені, найкрасивішої та найщедрішої пори року. Разом з дітьми "А" групи вільного розвитку особистості за педагогічною системою М. Монтессорі, діти підготували цікаву програму та запросили на свято батьків та вихованців інших груп. Свято проходило весело та невимушено по  сценарію, за яким діти виконували ролі казкових овочів та фруктів, розказували вірші та співали пісні  присвячені даній тематиці. Музичний керівник Вітковська Світлана Олексіївна підібрала цікаві сценки та музику, вихователі, Лілія Анатоліївна та Ірина Сергіївна, переодягнувшись в костюми Чарівниці Осені, Королеви Дощу, Щирої  Українки - завітали на свято, чим викликали в дітвори радість та захоплення. Для діток, які у цьому році вперше прийшли у дитячий садок -свято теж було вперше, але вони не розгубилися - зіграли свої ролі, як справжні маленькі актори: Андрій, Ваня і Настя -зелені горошинки, Тимур-червоний і запашний перець Чилі, Ваня - веселий зелений кабачок, Маша і Віола- подруги-морквиці. Ліза, наче справжня артистка виконала арію фасольки, Ваня Лук'янов переодягнувся в веселого Їжачка і розповів дітям про його пригоди у лісі. Потім кружляли в веселому танку з осінніми листочками. Дітвора щиро сміялася та веселилася.
Всім дорослим, гостям, батькам, діткам свято дуже сподобалося, бо було воно по-осінньому яскравим, різнобарвне, щедре на подарунки, прикрашене дитячими посмішками.
( фотографії дивитися в фотоальбомі нашої групи)

Шановні батьки !
27.10.11 року
о 09.40.
запрошуємо Вас на свято Осені!