КОЛИ НЕ ВАРТО ВІДДАВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

  • У сім’ї з’явилося немовля, якому тепер необхідно більше уваги й у мами стало обмаль часу на його старшого брата чи сестру. Якщо за таких обставин відвести дитину до дитячого садка, вона відчуватиме себе непотрібною, вирішить, що її намагаються позбутися через те, що тепер любитимуть не її, а нового маленького члена сім’ї. Така ситуація лише ускладнить входження дитини в групу дитячого садка. До народження братика чи сестрички дитину треба готувати заздалегідь, пояснюючи, що немовля потребуватиме піклування і уваги старшого братика (чи сестрички), а пізніше, коли дитина підросте, він (вона) зможе з ним гратися, навчити її багато чого як старший(-ша) і доросліший(-ша). Дитину можна віддавати в дитячий садок не раніше, ніж через півроку після народження немовляти, коли вона звикне до нього і буде впевнена, що батьки її не розлюбили.
  • Батьки розлучаються. У тому, що тато йде з сім’ї назавжди, дитина вбачає свою провину: «Я погано поводився, не слухався, от тато мене і розлюбив». Для дитини це трагедія. А якщо й мама ще віддає її чужим тьотям у чужий дім, який має назву «дитячий садок», то для дитини це означатиме, що мама вирішила її покинути. Цей стрес дитина переживатиме дуже складно, що може позначитися на її здоров’ї. Під час і одразу після розлучення мама має піклуватися про дитину з особливою любов’ю і ласкою, ніж це було раніше, а тато — якомога частіше приходити до дитини, запевняючи її в тому, що любить як і раніше, просто ночувати буде в іншому місці. Щойно дитина заспокоїться і звикне до такої ситуації, а відбудеться це не раніше ніж через три–п’ять місяців, можна порушувати питання про дитячий садок.
  • Сім’я нещодавно переїхала (менше ніж один чи півтора місяці). Масштаб переміни не істотний: змінили лише квартиру чи місто. Дитина має прийняти ці зміни й адаптуватися до нових стін, нових меблів, нових людей, що поруч — сусідів, дітей на ігровому майданчику в дворі; можливо, змиритися, що бабуся тепер далеко й вже не буде щодня бачитися з нею. Таке звикання відбувається легше, оскільки мама й тато поруч, разом із дитиною, але накладати дві події: переїзд і вступ до дитячого садка не варто саме з огляду на збереження здоров’я дитини.