ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Майже в кожній родині, де є маленька дитина, у батьків виникають питання, з якого віку віддавати дитину в дитячий садок і наскільки комфортно їй там буде. Якщо дитина погоджується ненадовго відпустити маму від себе, це одна з ознак того, що дитина зможе відвідувати дитячий садок. Щоб допомогти вашій дитині безболісно ввійти в життя дитячого садку й успішно адаптуватися, допоможуть наступні поради:

• Найважливіше – це підготувати дитину до спілкування з іншими дітьми й дорослими. У цьому вам допоможуть рідні й близькі, які можуть доглядати певний час за вашою дитиною, коли ви не надовго відлучаєтеся. Вона в майбутньому легко зможе переносити розставання з вами. Аби дитина безболісно переносила розлуку з батьками, вона повинна зростати в дружній, гостинній сім'ї, в будинку - гості, родичі, маля "виходить в світ" - спілкується з іншими людьми у присутності мами. Сім'я, яка веде замкнутий спосіб життя, не вчить дитину контактувати з незнайомими людьми - маля сильно переживатиме із-за розлуки з батьками. Ознаки готовності до недовгочасної розлуки: дитина може залишатися без батьків із знайомими дорослими, легко зав'язує знайомства, виявляє цікавість до дітей, яких бачить вперше.
  • Аби в товаристві своїх ровесників дитя відчувало себе добре, потрібно ще до початку відвідин дитячого садку сприяти його спілкуванню з іншими дітьми. Якщо в найближчому оточенні немає однолітків, водіть дитину туди, де є багато дітей. Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів, новорічні свята, де є її однолітки. Важливо пояснювати дитині поведінку і відчуття інших дітей (наприклад, дитя говорить, що його новий знайомий - жаднюга, дорослий може пояснити, що це дитя ще не навчилося грати з іншими дітьми, йому складно віддати свою іграшку незнайомій дитині, йому, напевно, сумно, можливо, у нього поганий настрій, а ми можемо допомогти, розвеселити).
  • Про майбутні відвідини дитячого садку говоріть з дитиною, як про радісну подію, ні в якому разі не як про покарання ("ось підеш в садок, там не дивитимуться, що ти кашу не їси - змусять...") Описуйте, як барвисто буде на ранках, які цікаві заняття (малювання фарбами, ліплення, фізкультура і так далі), що в групі у кожної дитини є своє ліжко, стільчик, що діти разом їдять, сплять, грають, гуляють на вулиці. Якщо у Вас є теплі спогади про своє дитинство, поділіться ними з дитиною. Не лякайте малюка вихователем - налаштовуйте дитину (і себе) на добро, увагу, розуміння.
  • Поряд з формуванням у новачка загального позитивного ставлення до дитсадка необхідно підготувати його до знайомства з конкретною групою дітей та вихователем. Хтось із батьків відвідує групу, знайомиться з дітьми, а вдома ділиться своїми враженнями: які в групі веселі діти, яка лагідна вихователька, як усі чекають на Оленку. За наявності позитивної установки дитина почуватиметься під час першого відвідування дитячого садка впевненіше й спокійніше. Якщо малюк боїться залишати маму, у перші дні бажано приводити його до дитсадка ненадовго — на півгодини-годину, щоб він зрозумів: розлука тимчасова.
  • Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до виховательки та скажи: «Я хочу пити», і вихователь наллє тобі води» і т.д.
  • Пограйте з дитиною та з домашніми іграшками в дитячий садок.

Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садку може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації вашого малюка.