Символіка дошкільного закладу

В 1988 році на мікрорайоні Жовтневому народилася дитяча країна знань "Джерельце". І виховувалися допитливі дошкільнята, зростаючи і набираючись сили, щоб згодом стрімким потоком влитися в бурхливе море життя. А щоб не потрапити до водовороту, "Джерельце" кожному  заповідало вивчати рідну мову, пам'ятати свою історію та берегти символи.

Дошкільний навчальний заклад " Джерельце" теж має свої символи: герб, прапор, гімн.

Наш Герб символізує переповнену чашу добра, спокою, тепла, дитячого сміху, яку оберігають ніжні, турботливі, руки досвідченого колективу професіоналів, майстрів своєї справи, об’єднує молодих, креативних працівників, які дбають про розвиток та виховання дітей, плекаючи у них найкращі людські цінності.

Усміхнена краплинка, різнобарвна веселка, блакить води, золото сонця, свіжість та зелень трави – гармонійно поєднуються в нескінченних фантазіях дитячого всесвіту, вливаються у символіку герба нашого закладу.

Палітра кольорів герба – це життя, переповнене наснагою, щастям, жагою до пізнання нового, прекрасного:

червоний – бурхливий ритм, нестримний вогонь, що палає у дитячих серцях;

оранжевий – яскраві іскорки у дитячих очах, барвистий карнавал почуттів та емоцій;

жовтий – сонячний дитячий сміх, що торкається серця;

зелений – колір краси, дитячої безтурботності;

блакитний – щира усмішка на обличчі дитини як високий водоспад радощів її життя;

синій – дитячий ангельський спів;

фіолетовий – несподіваний політ дитячих фантазій.

Усе це оберігають лагідні руки педагога, як пелюстки лілеї, огортаючи теплом та турботою дитячі мрії та сподівання, надихаючи на безтурботне життя дитини.

Країна дитинства – дитячий садок, над яким високо майорить прапор, що переливається трьома кольорами: жовтим, блакитним, зеленим.

Жовтий колір – це колір небесних світлин, колір сонця, сонячного проміння, безмежного пшеничного поля, це те насіння, яке пророщується на ґрунті педагогічної ниви, не марніє, а буяє протягом усього життя. Це колір, що символізує тепло сердець педагогів, які віддають його дітям.

Блакитний колір символізує воду, джерело надій, зліт думок, творчості всіх учасників педагогічної діяльності, представляє знання та цінність виховного процесу. Це та життєдайна річка, яка утворюється із джерельця і несе вічне і добре. Це чисте, безхмарне небо, бурхливе море, ніжні проліски й мамині очі.

Зелений колір – символ природи і молодості, втілює добробут, дорослішання, розвиток, здоров'я, розуміння. Як зоря ранкова дарує радість нового дня, так і педагог дарує дітям щоденну радість пізнання світу, майстерно «ліпить» з них справжню людину.

Прапор нагадує літо, коли небо над Україною таке синє, як покрови Пречистої Діви, а лани такі золоті, як паски на маминому столі, а зелень буяє, символізуючи продовження роду та процвітання.

Хоча струмочки ще були малими, але дзвінкоголосими, тому "Джерельце" подарувало їм пісню, аби бурхливий потік не зумів заглушити славу і міць великої країни дитинства.

Кожен струмочок заспівав заповіданий їм гімн, щоб визнали його, як заклад, де достойно зростає молоде покоління майбутніх громадян нашої держави.

У святкову, урочисту мить, коли серце сповнюється трепетним відчуттям урочистості, спливають в пам’яті рядки чарівної пісні. Коли ми чуємо Гімн свого садочка, серце сповнюється гордістю. Невипадково слова Гімну вчать не занепадати духом,

Наче веселі дзвоники бринять дитячі голоси щодня, наповнюючи садочок життям, радістю та веселим сміхом...