ЕФЕКТИВНА ВЗАЄМОДІЯ З ДІТЬМИ

• Пильнуйте, аби дитина не зневірилася у власних силах. Діти мають різні можливості. Не в кожної дитини вистачає терпіння та наполегливості без труднощів переходити від простого до складного.
  • Виховуйте в дитини впевненість у собі й довіру до педагога. Діти не мають боятися помилятися. На помилках вчаться. А без роботи над помилками неможливо уявити зростання дитини.
  • Навчайте дітей думати і працювати самостійно. Дітям слід давати можливість проявляти власну ініціативу.
  • Зважайте на те, що кожна дитина все сприймає індивідуально.
  • Виховуйте дітей так, щоб вони відгукувалися не лише на ваші слова, а й на думки — це найліпший діалог між педагогом та дітьми.
  • Враховуйте, що пильна увага дитини розвиває її пам’ять.
  • Зважайте на те, що думки дитини набагато продуктивніші за думки педагога.
  • Забезпечуйте практичне застосування знань дітьми. Адже навчитися будь-чого можна лише вправляючись.
  • Повторюйте час від часу вивчений матеріал: це ефективно та ергономічно.
  • Розвивайте творче ставлення дітей до діяльності. Нові ідеї — це продукт творчої уяви дитини.
  • Створюйте проблемні ситуації під час проведення занять, адже за відсутності вибору складно розвивати мислення.
  • Намагайтеся здивувати дитину: якщо дитину щось дивує, вона починає над цим замислюватися.
  • Докладайте зусиль для того, щоб зацікавити дитину, тому що зацікавленість неабияк мотивує до навчання.
  • Звертайте увагу на свій стиль спілкування. Запам’ятовування у дітей часто залежить саме від цього. Уміння педагога висловлюватися є показовим щодо його професійного рівня.